Rozpoczęliśmy kolejną edycję konkursu matematycznego Kangur.

PT
DYREKTORZY SZKÓŁ
I NAUCZYCIELE MATEMATYKI

Rozpoczęliśmy, od 1 października br., kolejną edycję konkursu matematycznego Kangur.
WTM KANGUR zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XXII wielkopolskiej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Uprzejmie informujemy, że:
– Konkurs odbędzie się 19 marca 2015 roku.
– Zgłaszanie uczestników do konkursu odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę głównego organizatora konkursu: http://www.kangur-mat.pl.
– Szkoła zgłasza uczestników za pomocą swojego konta założonego w poprzedniej edycji.
– Jeśli konto nie zostało jeszcze utworzone to należy je założyć poprzez zakładkę Zgłoszenie (wcześniej prosimy zapoznać się z instrukcją zakładania konta).
– Jeśli placówka jest zespołem szkół, to każdą szkołę zgłaszamy osobno (każda szkoła ma inny kod).
– Termin zgłoszenia uczestników ? do 15 grudnia 2014 roku.
– W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chęć uczestnictwa potwierdzą wpłatą 8 złotych (tzw. wpisowe) u szkolnego koordynatora konkursu.
– Przypominamy, że od XXI edycji konkursu zmienił się sposób przydzielania nagród. Nagrodą uczestnictwa w 2015 roku będzie układanka Magiczny Wąż, otrzyma ją każdy uczestnik w dniu konkursu. Proszę przeczytać zasady przydzielania nagród od XXI edycji.
– Można pobrać plakat na nową edycję w formacie A4 ze strony https://www.kangur-mat.pl/plakat2015.pdf
– Warunkiem potwierdzenia zarejestrowania szkoły jest przesłanie przez koordynatora szkolnego karty zgłoszenia* z kserokopią wpłaty, podpisami dyrektora, szkolnych opiekunów i pieczątką szkoły na odpowiedni adres:

– Gimnazjum im. Noblistów, Trakt Napoleoński 55, 62-090 Rokietnica
Rejon B. Drożdżyńskiej-Jerzyńskiej (są to: szkoły podstawowe i gimnazja z powiatów: Gostyń, Gniezno, Jarocin, Kalisz, Kępno, Krotoszyn, Kościan, Leszno, Międzychód, Nowy Tomyśl, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, „Poznański Ziemski”, Rawicz, Szamotuły, Śrem, Środa Wielkopolska, Wągrowiec.)

– Szkoła Podstawowa z OI nr 40 im. Mieszka I, ul. Garbary 82, 61-758 Poznań
Rejon J. Gabryelczyk-Dolaty (są to: szkoły podstawowe i gimnazja z powiatów: Chodzież, Czarnków, Grodzisk Wielkopolski, Oborniki, miasto Poznań, Wolsztyn, Września, Złotów oraz wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z regionu poznańskiego),

Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie http://www.kangur-mat.pl. Liczymy na życzliwe zainteresowanie Konkursem. Mamy nadzieję, że w Państwa szkole dzień 19 marca 2015 roku stanie się prawdziwym Świętem Matematyki.

* Kartę zgłoszenia otrzymujemy klikając na polecenie: wydrukuj zgłoszenie szkoły do konkursu.

Jolanta Gabryelczyk-Dolata
Barbara Drożdżyńska-Jerzyńska