Rozpoczęliśmy kolejną edycję Konkursu Matematycznego Kangur 2017

Szanowni Państwo,

Wielkopolskie Towarzystwo Matematyczne KANGUR zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Od roku szkolnego 2016/2017 mamy dwie istotne zmiany:

 • Szkolni koordynatorzy konkursu zbierają od rodziców oświadczenia o zgodzie na udział w Konkursie i przetwarzanie danych. Oświadczenia pozostają w szkole.
 • Zgodę dyrektora szkoły oraz dowód wpłaty wpisowego /skany/ można wysłać pocztą elektroniczną /wtm@kangur.poznan.pl/ wpisując jako temat e-maila czteroliterowy kod szkoły.

Szczegółowa instrukcja dla Koordynatorów szkolnych dostępna jest https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/instrukcja_koordynatora.pdf.

Ważne jest, aby Koordynatorzy szkolni zapoznali się z komunikatami organizatora centralnego, które dostępne są po zalogowaniu się na konto szkoły.

Uprzejmie informujemy, że:

  • Konkurs odbędzie się 16 marca 2017 roku.
  •  W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który chęć uczestnictwa potwierdzi wpłatą 9 zł u Szkolnego Koordynatora Konkursu.
  • Termin zgłoszenia uczestników do 15 stycznia 2017 roku.

 • Zgłaszanie uczestników do konkursu odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę głównego organizatora konkursu: http://www.kangur-mat.pl.
 • Szkoła zgłasza uczestników za pomocą swojego konta założonego w poprzedniej edycji.
 • Jeśli placówka jest zespołem szkół, to każdą szkołę zgłaszamy osobno (każda szkoła ma inny kod).
 • Jeśli konto nie zostało jeszcze utworzone to należy je założyć poprzez zakładkę Zgłoszenie (wcześniej prosimy zapoznać się z instrukcją zakładania konta).
 • Można pobrać plakat na nową edycję w formacie A4 ze strony http://www.kangur-mat.pl/plakat2017.pdf

Warunkiem potwierdzenia zarejestrowania szkoły jest przesłanie przez koordynatora szkolnego karty zgłoszenia* z kserokopią wpłaty, podpisami dyrektora, szkolnych opiekunów i pieczątką szkoły na odpowiedni adres:

 • Rejon Barbary Drożdżyńskiej-Jerzyńskiej: Gimnazjum im. Noblistów, Trakt Napoleoński 55, 62-090 Rokietnica; (są to: szkoły podstawowe i gimnazja z powiatów: Gostyń, Gniezno, Jarocin, Kalisz, Kępno, Krotoszyn, Kościan, Leszno, Międzychód, Nowy Tomyśl, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, „Poznański Ziemski”, Rawicz, Szamotuły, Śrem, Środa Wielkopolska, Wągrowiec).
 • Rejon J. Gabryelczyk-Dolaty: Szkoła Podstawowa z OI nr 40 im. Mieszka I, ul. Garbary 82, 61-758 Poznań; (są to: szkoły podstawowe i gimnazja z powiatów: Chodzież, Czarnków, Grodzisk Wielkopolski, Oborniki, miasto Poznań, Wolsztyn, Września, Złotów oraz wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z regionu poznańskiego).
 • Dystrybucja materiałów na konkurs odbywa się w taki sam sposób jak w poprzednich edycjach

Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie http://www.kangur-mat.pl. Liczymy na życzliwe zainteresowanie Konkursem. Mamy nadzieję, że w Państwa szkole dzień 16 marca 2017 roku stanie się prawdziwym Świętem Matematyki.

* Kartę zgłoszenia otrzymujemy klikając na polecenie: wydrukuj zgłoszenie szkoły do konkursu.

Jolanta Gabryelczyk-Dolata
Barbara Drożdżyńska-Jerzyńska